AVX Corporation 08052U3R9BAT2A
08052U3R9BAT2A picture photo
Mfg. Part Number
08052U3R9BAT2A
Brief Description
CAP CER 3.9PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
08052U3R9BAT2A.pdf
Availability of 08052U3R9BAT2A
QUANTITY
08052U3R9BAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08052U3R9BAT2A
Internal Part NumberEIS-08052U3R9BAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.045" (1.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08052U3R9BAT2A
Related Links08052U3, 08052U3R9BAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
08052U3R9BAT2A Details Description
Related parts for 08052U3R9BAT2A
CAP CER 12PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CNTRL LIQ LEV 120/240VAC DINRAIL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 220K 2% RADIAL datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 37.2MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR 4CH RECLOCKER datasheet.pdf
16MB RAM NEOPRENE SHELL datasheet.pdf
WASHER,SPRING LOCK datasheet.pdf
REPLACEMENT MODULE 275V MCOV datasheet.pdf
CTV 11C 2#20 9#10 SKT PLUG datasheet.pdf
220UF 50V 10X21 85C AXI datasheet.pdf