AVX Corporation 08053C681JAT2A
08053C681JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
08053C681JAT2A
Brief Description
CAP CER 680PF 25V X7R 0805
Datasheet Download
08053C681JAT2A.pdf
Availability of 08053C681JAT2A
QUANTITY
08053C681JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08053C681JAT2A
Internal Part NumberEIS-08053C681JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08053C681JAT2A
Related Links08053C6, 08053C681JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
08053C681JAT2A Details Description
Related parts for 08053C681JAT2A
FIXED IND 47NH 450MA 300 MOHM datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 1.6A 4-DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
METRAL 1000 SIGNAL HDR STR 5ROW datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 8A 12V datasheet.pdf
POWER ENTRY FILTERED 3A SCREW datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CTV 66C 66#22D PIN J/N RECP datasheet.pdf
400UF 15V 16X30 105C AXI datasheet.pdf