API Delevan 0805R-33NK
0805R-33NK picture photo
Mfg. Part Number
0805R-33NK
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33NH 500MA 270 MOHM
Datasheet Download
0805R-33NK.pdf
Availability of 0805R-33NK
QUANTITY
0805R-33NK Order Process
Ship out your order
Specifications of 0805R-33NK
Internal Part NumberEIS-0805R-33NK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series0805R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance33nH
Tolerance±10%
Current Rating500mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)270 mOhm Max
Q @ Freq60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant2.05GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Height - Seated (Max)0.060" (1.52mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0805R-33NK
Related Links0805R, 0805R-33NK Datasheet, API Delevan Distributor
0805R-33NK Details Description
Related parts for 0805R-33NK
CONN EDGECARD 56POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.4V 0.6A SYNC 8MLF datasheet.pdf
KNOB RED PT65 SERIES CROSS datasheet.pdf
CAP CER 110PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES 2.74 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf