NMB Technologies Corp. 09225SA-12P-EL-00
09225SA-12P-EL-00 picture photo
Mfg. Part Number
09225SA-12P-EL-00
Brief Description
FAN 12VDC 92X25MM 3WR
Datasheet Download
09225SA-12P-EL-00.pdf
Availability of 09225SA-12P-EL-00
QUANTITY
09225SA-12P-EL-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of 09225SA-12P-EL-00
Internal Part NumberEIS-09225SA-12P-EL-00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package450
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
Series-
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 92mm L x 92mm H x 25mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
FeaturesLocked Rotor Sensor
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
Material - Frame-
Material - Blade-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)09225SA-12P-EL-00
Related Links09225SA-, 09225SA-12P-EL-00 Datasheet, NMB Technologies Corp. Distributor
09225SA-12P-EL-00 Details Description
Related parts for 09225SA-12P-EL-00
RES SMD 1.91 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAB 28 CAP PLUG CHAIN datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 820 OHM 5% 12W datasheet.pdf
GATE VALVE LOCKOUT DEVICE 2.5-6. datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE PIN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CAP CER 10PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf