NMB Technologies Corp. 09238RA-12N-EA-00
09238RA-12N-EA-00 picture photo
Mfg. Part Number
09238RA-12N-EA-00
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN 12VDC 92X38MM 2WR
Datasheet Download
09238RA-12N-EA-00.pdf
Availability of 09238RA-12N-EA-00
QUANTITY
09238RA-12N-EA-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of 09238RA-12N-EA-00
Internal Part NumberEIS-09238RA-12N-EA-00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
Series-
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 92mm L x 92mm H x 38mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
Material - Frame-
Material - Blade-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)09238RA-12N-EA-00
Related Links09238RA-, 09238RA-12N-EA-00 Datasheet, NMB Technologies Corp. Distributor
09238RA-12N-EA-00 Details Description
Related parts for 09238RA-12N-EA-00
CONN RECEPT 6POS FEMALE PCB GOLD datasheet.pdf
IC 5/3.3V DUAL MONITOR 8VSSOP datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 220K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6350K 2SMD datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC FPGA 186 I/O 240QFP datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1A 200 MOHM SMD datasheet.pdf