NMB Technologies Corp. 09238RA-24N-EA-00
09238RA-24N-EA-00 picture photo
Mfg. Part Number
09238RA-24N-EA-00
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN 12VDC 92X38MM 2WR
Datasheet Download
09238RA-24N-EA-00.pdf
Availability of 09238RA-24N-EA-00
QUANTITY
09238RA-24N-EA-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of 09238RA-24N-EA-00
Internal Part NumberEIS-09238RA-24N-EA-00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
Series-
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 92mm L x 92mm H x 38mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
Material - Frame-
Material - Blade-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)09238RA-24N-EA-00
Related Links09238RA-, 09238RA-24N-EA-00 Datasheet, NMB Technologies Corp. Distributor
09238RA-24N-EA-00 Details Description
Related parts for 09238RA-24N-EA-00
CONN FPC 40POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC ADC 8BIT SRL 2.7-5.5V 8SOIC datasheet.pdf
CONN COUPLR RCPT MPO-MPO SIMPLEX datasheet.pdf
PTC THERMISTOR S 1023-A 120-A 70 datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 5.1V DUAL 12V datasheet.pdf
CABLE 10COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
RES SMD 350 OHM 0.01% 1/10W 0805 datasheet.pdf