API Delevan 0925-394J
0925-394J picture photo
Mfg. Part Number
0925-394J
Brief Description
FIXED IND 390UH 46MA 21 OHM TH
Datasheet Download
0925-394J.pdf
Availability of 0925-394J
QUANTITY
0925-394J Order Process
Ship out your order
Specifications of 0925-394J
Internal Part NumberEIS-0925-394J
TypeMolded
Material - CoreFerrite
Inductance390µH
Tolerance±5%
Current Rating46mA
Current - Saturation14mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)21 Ohm Max
Q @ Freq38 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant7.8MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test790kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0925-394J
Related Links0925, 0925-394J Datasheet, API Delevan Distributor
0925-394J Details Description
Related parts for 0925-394J
IC SW LVDS CROSSBAR 32TQFP datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWY .100 5POS STR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 0.56UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 40MM datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMYQ-4254-A datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
OSC MEMS 115.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 300NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf