API Delevan 0925R-152J
0925R-152J picture photo
Mfg. Part Number
0925R-152J
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 228MA 860 MOHM
Datasheet Download
0925R-152J.pdf
Availability of 0925R-152J
QUANTITY
0925R-152J Order Process
Ship out your order
Specifications of 0925R-152J
Internal Part NumberEIS-0925R-152J
Material - CoreIron
Inductance1.5µH
Tolerance±5%
Current Rating228mA
Current - Saturation228mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)860 mOhm Max
Q @ Freq41 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant115MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0925R-152J
Related Links0925R, 0925R-152J Datasheet, API Delevan Distributor
0925R-152J Details Description
Related parts for 0925R-152J
CAP CER 1000PF 1KV X7R 3640 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 18.9"L X 16"W datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 16V 10% 1206 datasheet.pdf
B-S-137-08 STEEL RING #8 STUD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 50MA 8VSSOP datasheet.pdf