API Delevan 0925R-154H
0925R-154H picture photo
Mfg. Part Number
0925R-154H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 150UH 75MA 7.9 OHM TH
Datasheet Download
0925R-154H.pdf
Availability of 0925R-154H
QUANTITY
0925R-154H Order Process
Ship out your order
Specifications of 0925R-154H
Internal Part NumberEIS-0925R-154H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series0925R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMolded
Material - CoreFerrite
Inductance150µH
Tolerance±3%
Current Rating75mA
Current - Saturation24mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)7.9 Ohm Max
Q @ Freq33 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant12MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test790kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0925R-154H
Related Links0925R, 0925R-154H Datasheet, API Delevan Distributor
0925R-154H Details Description
Related parts for 0925R-154H
TERM BLOCK PCB 20POS 5.08MM OR datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 4.3V CMOS 5VSOF datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 1MSPS 8-MSOP datasheet.pdf
TRANSISTOR NPN 20V 20MA TO-92 datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 310MW SOD323F datasheet.pdf
MT-RJ SECURE JACK XG50/125 YELLO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 100V SCREW datasheet.pdf
SLIT HARNES WRAP BL 15M 32MM MAX datasheet.pdf
UMY10-1866 SAFETY MAT 10M datasheet.pdf
RES 50 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 45MA 10 OHM SMD datasheet.pdf