API Delevan 0925R-154H
0925R-154H picture photo
Mfg. Part Number
0925R-154H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 150UH 75MA 7.9 OHM TH
Datasheet Download
0925R-154H.pdf
Availability of 0925R-154H
QUANTITY
0925R-154H Order Process
Ship out your order
Specifications of 0925R-154H
Internal Part NumberEIS-0925R-154H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series0925R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMolded
Material - CoreFerrite
Inductance150µH
Tolerance±3%
Current Rating75mA
Current - Saturation24mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)7.9 Ohm Max
Q @ Freq33 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant12MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test790kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0925R-154H
Related Links0925R, 0925R-154H Datasheet, API Delevan Distributor
0925R-154H Details Description
Related parts for 0925R-154H
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 3W datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 10.2A SO8FL datasheet.pdf
RES SMD 147K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
SENSOR BRACKET datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 500MA 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CABLE 8POS datasheet.pdf