Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21C680GBANNNC
CL21C680GBANNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL21C680GBANNNC
Brief Description
CAP CER 68PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
CL21C680GBANNNC.pdf
Availability of CL21C680GBANNNC
QUANTITY
CL21C680GBANNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21C680GBANNNC
Internal Part NumberEIS-CL21C680GBANNNC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21C680GBANNNC
Related LinksCL21C68, CL21C680GBANNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21C680GBANNNC Details Description
Related parts for CL21C680GBANNNC
RES NETWORK 2 RES MULT OHM 1206 datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 22MM M10-1.0 6G 5V datasheet.pdf
HEADER 26POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 7POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Press-Fit datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES 1 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf