API Delevan 0925R-472H
0925R-472H picture photo
Mfg. Part Number
0925R-472H
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 136MA 2.4 OHM TH
Datasheet Download
0925R-472H.pdf
Availability of 0925R-472H
QUANTITY
0925R-472H Order Process
Ship out your order
Specifications of 0925R-472H
Internal Part NumberEIS-0925R-472H
Material - CoreIron
Inductance4.7µH
Tolerance±3%
Current Rating136mA
Current - Saturation136mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2.4 Ohm Max
Q @ Freq53 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant70MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0925R-472H
Related Links0925R, 0925R-472H Datasheet, API Delevan Distributor
0925R-472H Details Description
Related parts for 0925R-472H
IC MCU 8BIT 24KB QZROM 80LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
DIODE GPP 1A 50V DIP datasheet.pdf
RES 6.73K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.74 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 5.208K OHM 1/2W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
RES 121 OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 5W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf