Johanson Technology Inc. 0953AT43A0006E
0953AT43A0006E picture photo
Mfg. Part Number
0953AT43A0006E
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ARIB ANTENNA OMNI D 953 MHZ SMD
Datasheet Download
0953AT43A0006E.pdf
Availability of 0953AT43A0006E
QUANTITY
0953AT43A0006E Order Process
Ship out your order
Specifications of 0953AT43A0006E
Internal Part NumberEIS-0953AT43A0006E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (300 MHz ~ 1 GHz)
Frequency (Center/Band)953MHz
Frequency Range950MHz ~ 956MHz
Antenna TypeChip
Number of Bands1
VSWR-
Return Loss-9.5dB
Gain-1dBi
Power - Max2W
Features-
TerminationSolder
Ingress Protection-
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.031" (0.80mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0953AT43A0006E
Related Links0953AT4, 0953AT43A0006E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
0953AT43A0006E Details Description
Related parts for 0953AT43A0006E
CONN SOCKET 10-12AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 40 POS .236 SMD datasheet.pdf
POE INJECTOR 20W 48V DESKTOP datasheet.pdf
RES MO 2W .51 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 16V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 5% 35W D2PAK datasheet.pdf
RES 453 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 61POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
RJ45 RA NO SHIELD WITH LED datasheet.pdf
MOD RECT ASSY 1.5A STD 80KV datasheet.pdf
CAP FILM 910PF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf