Vishay/Dale 09C2002JF
09C2002JF picture photo
Mfg. Part Number
09C2002JF
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERM NTC 20K OHM 5% 28 AWG RAD
Datasheet Download
09C2002JF.pdf
Availability of 09C2002JF
QUANTITY
09C2002JF Order Process
Ship out your order
Specifications of 09C2002JF
Internal Part NumberEIS-09C2002JF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Standard Package500
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
SeriesC
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C20k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance-
B0/50-
B25/50-
B25/75-
Operating Temperature-
Power - Max-
Length - Lead Wire1.42" (36.00mm)
Mounting TypeFree Hanging
Package / CaseBead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)09C2002JF
Related Links09C2, 09C2002JF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
09C2002JF Details Description
Related parts for 09C2002JF
RES SMD 24.3KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RECT BRIDGE GPP 25A 600V GBPC-W datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT HPI T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 800MA 430 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf