Rohm Semiconductor MCR10EZHF6190
MCR10EZHF6190 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF6190
Brief Description
RES SMD 619 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF6190.pdf
Availability of MCR10EZHF6190
QUANTITY
MCR10EZHF6190 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF6190
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF6190
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF6190
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF6190 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF6190 Details Description
Related parts for MCR10EZHF6190
CONN TERM BLK END COVER datasheet.pdf
BERGSTIK II DR R/A WIDE BODY datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 117MHZ 165BGA datasheet.pdf
RES 665 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB24 M40 datasheet.pdf
RES 6.2K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
MICROFIT 30 SR RA SMT CLIP TIN datasheet.pdf
MKP 1.5UF 5% 1600VDC DRAWING T1 datasheet.pdf