Littelfuse 0AGU060.T
0AGU060.T picture photo
Mfg. Part Number
0AGU060.T
Brief Description
FUSE AGU 60A 32V 5AG
Datasheet Download
0AGU060.T.pdf
Availability of 0AGU060.T
QUANTITY
0AGU060.T Order Process
Ship out your order
Specifications of 0AGU060.T
Internal Part NumberEIS-0AGU060.T
Standard Package10
Fuse TypeCartridge, Glass
Current Rating*
Voltage Rating - AC*
Voltage Rating - DC*
Response Time*
Package / Case5AG, 10mm x 38.1mm
Color*
Size / Dimension0.406" Dia x 1.500" L (10.31mm x 38.10mm)
DC Cold Resistance*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0AGU060.T
Related Links0AGU, 0AGU060.T Datasheet, Littelfuse Distributor
0AGU060.T Details Description
Related parts for 0AGU060.T
RES SMD 11.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 12KB FLASH 18DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A 5SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM DO220AA datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS VERT DL TIN datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 14 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf