Littelfuse 0CBF040.Z
0CBF040.Z picture photo
Mfg. Part Number
0CBF040.Z
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
FUSE CLIP CIRCUIT BRKR BOX 40A
Datasheet Download
0CBF040.Z.pdf
Availability of 0CBF040.Z
QUANTITY
0CBF040.Z Order Process
Ship out your order
Specifications of 0CBF040.Z
Internal Part NumberEIS-0CBF040.Z
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Circuit Protection
FamilyAccessories
SeriesCBF
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0CBF040.Z
Related Links0CBF, 0CBF040.Z Datasheet, Littelfuse Distributor
0CBF040.Z Details Description
Related parts for 0CBF040.Z
RES SMD 5.62K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LOCK CLIP STANDOFF .71" 3/8"DIA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
TAPE MASKING NATURAL 36MM X 55M datasheet.pdf
IGBT MOD DUAL 1700V 400A KA SER datasheet.pdf
TVS DIODE 188VWM 328VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
JPT 3P ASSY FOR CLIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 1M OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf