Littelfuse 0CNL040.V
0CNL040.V picture photo
Mfg. Part Number
0CNL040.V
Manufacturer
Product Category
Electrical, Specialty Fuses
Brief Description
FUSE 40A 32VDC F/A LIMITER
Datasheet Download
0CNL040.V.pdf
Availability of 0CNL040.V
QUANTITY
0CNL040.V Order Process
Ship out your order
Specifications of 0CNL040.V
Internal Part NumberEIS-0CNL040.V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesCNL
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated32VDC
Current40A
Package / CaseCylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension-
Mounting TypeBolt Mount
Color-
Operating Temperature-
Melting I²t-
DC Cold Resistance-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0CNL040.V
Related Links0CNL, 0CNL040.V Datasheet, Littelfuse Distributor
0CNL040.V Details Description
Related parts for 0CNL040.V
PHOTODIODE FIBER OPTIC PLASTIC datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V N1500 RADIAL datasheet.pdf
IC 8CH GAMMA-VOLT GEN 20VQFN datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 8SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
PRESSURE20PC26PC 30 PSI datasheet.pdf
BATTERY CONTACT .405" LENGTH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 270NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf