Littelfuse 0JLS225.X
0JLS225.X picture photo
Mfg. Part Number
0JLS225.X
Manufacturer
Product Category
Electrical, Specialty Fuses
Brief Description
FUSE CLASS J F/A 225A 600V
Datasheet Download
0JLS225.X.pdf
Availability of 0JLS225.X
QUANTITY
0JLS225.X Order Process
Ship out your order
Specifications of 0JLS225.X
Internal Part NumberEIS-0JLS225.X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesJLS
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated600VAC
Current225A
Package / CaseCylindrical, Blade Terminals
Size / Dimension2.000" Dia x 3.374" L (50.80mm x 85.70mm)
Mounting TypeHolder
Color-
Operating Temperature-
Melting I²t-
DC Cold Resistance-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0JLS225.X
Related Links0JLS, 0JLS225.X Datasheet, Littelfuse Distributor
0JLS225.X Details Description
Related parts for 0JLS225.X
IC REG LDO ADJ 1A SPAK-5 datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 320MW SOD323 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V NP0 2225 datasheet.pdf
C/A LC-SC DUP 62.5/125, 9M datasheet.pdf
RES 1.20 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
SWITCH LIMIT PLUNGER W/ROLLER datasheet.pdf
BOARD EVAL HMC695LP4E datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS CABLE SKT datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CAP FILM 0.043UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf