Littelfuse 0LKS025.S
0LKS025.S picture photo
Mfg. Part Number
0LKS025.S
Brief Description
FUSE LINKS FOR RLS 600V 25A
Datasheet Download
0LKS025.S.pdf
Availability of 0LKS025.S
QUANTITY
0LKS025.S Order Process
Ship out your order
Specifications of 0LKS025.S
Internal Part NumberEIS-0LKS025.S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesLKS
Fuse Type-
Voltage - Rated600VAC
Current25A
Package / CaseCartridge, Non-Standard
Size / Dimension0.811" Dia x 3.748" L (20.60mm x 95.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0LKS025.S
Related Links0LKS, 0LKS025.S Datasheet, Littelfuse Distributor
0LKS025.S Details Description
Related parts for 0LKS025.S
RES 1.75K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC FPGA 363 I/O 484BGA datasheet.pdf
IC FPGA 194 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
LAMP NEON INCAND GREEN PNL MNT datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
IC RECEIVER CBL EQUALIZER 100BGA datasheet.pdf
OSC MEMS 8.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf