Littelfuse 0LKS200.V
0LKS200.V picture photo
Mfg. Part Number
0LKS200.V
Brief Description
FUSE LINKS FOR RLS 600V 200A
Datasheet Download
0LKS200.V.pdf
Availability of 0LKS200.V
QUANTITY
0LKS200.V Order Process
Ship out your order
Specifications of 0LKS200.V
Internal Part NumberEIS-0LKS200.V
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesLKS
Fuse Type-
Voltage - Rated600VAC
Current200A
Package / CaseCylindrical, Blade Terminals
Size / Dimension1.843" Dia x 6.878" L (46.80mm x 174.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0LKS200.V
Related Links0LKS, 0LKS200.V Datasheet, Littelfuse Distributor
0LKS200.V Details Description
Related parts for 0LKS200.V
RES 12 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 25V 10% 3024 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 250V SCREW datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 5W datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE PIN datasheet.pdf