Littelfuse 0LMF01.6UXL
0LMF01.6UXL picture photo
Mfg. Part Number
0LMF01.6UXL
Brief Description
FUSE INLINE TIME DELAY 300V 1.6A
Datasheet Download
0LMF01.6UXL.pdf
Availability of 0LMF01.6UXL
QUANTITY
0LMF01.6UXL Order Process
Ship out your order
Specifications of 0LMF01.6UXL
Internal Part NumberEIS-0LMF01.6UXL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFuseology - Introduction to Fuses
Standard Package1
Fuse TypeCartridge
Voltage - Rated300VAC
Current1.6A
Package / CaseCartridge, Non-Standard
Size / Dimension0.610" Dia x 1.820" L (15.49mm x 46.23mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0LMF01.6UXL
Related Links0LMF0, 0LMF01.6UXL Datasheet, Littelfuse Distributor
0LMF01.6UXL Details Description
Related parts for 0LMF01.6UXL
LED GRN/RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf
CARD EDGE 44POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf
RES 18K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 60A datasheet.pdf
HC-EVO-B24-HHFD-2B-PL-BK datasheet.pdf
CAP FILM 560NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf