Eaton (formerly Cooper Bussmann) SDQ25-151-R
SDQ25-151-R picture photo
Mfg. Part Number
SDQ25-151-R
Brief Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 150.2UH SMD
Datasheet Download
SDQ25-151-R.pdf
Availability of SDQ25-151-R
QUANTITY
SDQ25-151-R Order Process
Ship out your order
Specifications of SDQ25-151-R
Internal Part NumberEIS-SDQ25-151-R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Number of Coils2
Inductance - Connected In Series600.6µH
Inductance - Connected In Parallel150.2µH
Tolerance±20%
Current Rating - Parallel408mA
Current Rating - Series204mA
Current Saturation - Parallel328mA
Current Saturation - Series164mA
DC Resistance (DCR) - Parallel1.5 Ohm
DC Resistance (DCR) - Series6 Ohm
ShieldingShielded
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height0.098" (2.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDQ25-151-R
Related LinksSDQ25, SDQ25-151-R Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
SDQ25-151-R Details Description
Related parts for SDQ25-151-R
CAP CER 10000PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
IC FIFO DDR/SDR 4NS 208-BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
PANEL INNER ALUMINUM 6.75X4.88" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
PLUG-INSIDE ROTARY DPDT datasheet.pdf
TOS 220VDC/230VAC 0 1A datasheet.pdf
SENSOR PRESS DIFF 10" H2O 4SIP datasheet.pdf
SV 7.62HP/03/180G 3.5SN BK BX datasheet.pdf
RES 400 OHM 3/4W .005% AXIAL datasheet.pdf
IC 8CH ANALOG SWITCH 200V 28PLCC datasheet.pdf