Littelfuse 0LMF03.2H
0LMF03.2H picture photo
Mfg. Part Number
0LMF03.2H
Brief Description
FUSE INLINE TIME DELAY 300V 3.2A
Datasheet Download
0LMF03.2H.pdf
Availability of 0LMF03.2H
QUANTITY
0LMF03.2H Order Process
Ship out your order
Specifications of 0LMF03.2H
Internal Part NumberEIS-0LMF03.2H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFuseology - Introduction to Fuses
Standard Package1
Fuse TypeCartridge
Voltage - Rated300VAC
Current3.2A
Package / CaseCartridge, Non-Standard
Size / Dimension0.610" Dia x 1.820" L (15.49mm x 46.23mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0LMF03.2H
Related Links0LMF, 0LMF03.2H Datasheet, Littelfuse Distributor
0LMF03.2H Details Description
Related parts for 0LMF03.2H
IC GATE NOR 2CH 2-INP 8-XSON datasheet.pdf
CONN MICRO SOCKET 27POS datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 84MHZ 16LFCSP datasheet.pdf
RES 3.57 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TERMINATION BLADE - 3 CKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
OSC CMEMS 25.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT PINS datasheet.pdf