Littelfuse 0LMF6.25V
0LMF6.25V picture photo
Mfg. Part Number
0LMF6.25V
Manufacturer
Product Category
Electrical, Specialty Fuses
Brief Description
FUSE INLINE TIME DLAY 300V 6.25A
Datasheet Download
0LMF6.25V.pdf
Availability of 0LMF6.25V
QUANTITY
0LMF6.25V Order Process
Ship out your order
Specifications of 0LMF6.25V
Internal Part NumberEIS-0LMF6.25V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesLMF
Fuse TypeSlow Blow, Time Lag
Voltage - Rated300VAC
Current6.25A
Package / CaseIn-Line
Size / Dimension0.610" Dia x 1.820" L (15.49mm x 46.23mm)
Mounting TypeWire Lead
Color-
Operating Temperature-
Melting I²t-
DC Cold Resistance-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0LMF6.25V
Related Links0LMF, 0LMF6.25V Datasheet, Littelfuse Distributor
0LMF6.25V Details Description
Related parts for 0LMF6.25V
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/4-18NPT 1-5V datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10V 20% 1410 datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
BERGSTIK II DR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
CAP POLY 330UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
HD 38999 9C 9#23 SKT RECP datasheet.pdf
150UF 10V 5X11MM 85C 3000H datasheet.pdf