Littelfuse 0MAX030.XP
0MAX030.XP picture photo
Mfg. Part Number
0MAX030.XP
Manufacturer
Product Category
Circuit Protection Kits - Fuse
Brief Description
FUSE MAXI BLADE 32V 1PK CARD 30A
Datasheet Download
0MAX030.XP.pdf
Availability of 0MAX030.XP
QUANTITY
0MAX030.XP Order Process
Ship out your order
Specifications of 0MAX030.XP
Internal Part NumberEIS-0MAX030.XP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Kits
FamilyCircuit Protection Kits - Fuse
SeriesMaxi
PackagingPlastic Packaging
Kit Type-
Current30A
Values-
Mounting TypeHolder
Packages Included-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0MAX030.XP
Related Links0MAX0, 0MAX030.XP Datasheet, Littelfuse Distributor
0MAX030.XP Details Description
Related parts for 0MAX030.XP
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .100" R/A GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IGBT 600V 16A 60W D2PAK datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 27UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
LED GREEN/YLW CLEAR 3MM RND T/H datasheet.pdf
BUSHING INS/REM TOOL datasheet.pdf
CTV 26C 26#20 PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS PIN datasheet.pdf