Littelfuse 0MEG100.XP
0MEG100.XP picture photo
Mfg. Part Number
0MEG100.XP
Brief Description
FUSE AUTO 100A 32VAC/VDC
Datasheet Download
0MEG100.XP.pdf
Availability of 0MEG100.XP
QUANTITY
0MEG100.XP Order Process
Ship out your order
Specifications of 0MEG100.XP
Internal Part NumberEIS-0MEG100.XP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFuseology - Introduction to Fuses
Standard Package5
Fuse TypeAutomotive
Current Rating100A
Operating Temperature-
ColorYellow
Size / Dimension1.149" L x 0.770" W x 0.390" H (29.20mm x 19.50mm x 9.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0MEG100.XP
Related Links0MEG1, 0MEG100.XP Datasheet, Littelfuse Distributor
0MEG100.XP Details Description
Related parts for 0MEG100.XP
RES SMD 64.9 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 1.6A 280 MOHM TH datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO 10VSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC CONVERTER BUCK 3A ADJ 70LGA datasheet.pdf
IC FPGA 190 I/O 324CSPBGA datasheet.pdf
HEADER VERT 14POS DUAL TIN SMD datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PST 35A 48V datasheet.pdf