Littelfuse 0MEG150.L
0MEG150.L picture photo
Mfg. Part Number
0MEG150.L
Brief Description
FUSE AUTO 150A 32VAC/VDC 50 PK
Datasheet Download
0MEG150.L.pdf
Availability of 0MEG150.L
QUANTITY
0MEG150.L Order Process
Ship out your order
Specifications of 0MEG150.L
Internal Part NumberEIS-0MEG150.L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFuseology - Introduction to Fuses
Standard Package50
Fuse TypeAutomotive
Current Rating150A
Operating Temperature-
ColorOrange
Size / Dimension1.149" L x 0.770" W x 0.390" H (29.20mm x 19.50mm x 9.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0MEG150.L
Related Links0MEG, 0MEG150.L Datasheet, Littelfuse Distributor
0MEG150.L Details Description
Related parts for 0MEG150.L
IC INVERTER HEX 1INPUT 16DIP datasheet.pdf
SENSOR MAGN PROXY SS HALL EFF datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 1A 9V datasheet.pdf
IC DAC 14BIT 5V MICROPWR SC70-6 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A DDPAK datasheet.pdf
RES SMD 107K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
7012FXE2-SC-80 SWITCH datasheet.pdf
RECTIFIER MOD 1600V 130A DUAL DK datasheet.pdf
OSC MEMS 24.576MHZ CMOS SMD datasheet.pdf