Littelfuse 0MIB030.X
0MIB030.X picture photo
Mfg. Part Number
0MIB030.X
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR 30A 12VDC AUTO RESET
Datasheet Download
0MIB030.X.pdf
Availability of 0MIB030.X
QUANTITY
0MIB030.X Order Process
Ship out your order
Specifications of 0MIB030.X
Internal Part NumberEIS-0MIB030.X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesMINI®
Breaker Type-
Current Rating30A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC12V
Number of Poles1
Actuator TypeAutomatic Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeHolder
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0MIB030.X
Related Links0MIB, 0MIB030.X Datasheet, Littelfuse Distributor
0MIB030.X Details Description
Related parts for 0MIB030.X
ID MULTIPLEXER 4:1 DIFF 16-SOIC datasheet.pdf
OUTLET TUBE PROTECT FOR 2310LCD datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SMARTDISPLAY SUPER YELLOW LED datasheet.pdf
COMMUNICATION/POWER CABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CAP FILM 250UF 10% 1.3KVDC SCREW datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf