JAE Electronics IL-Z-11P-S125T3-E
IL-Z-11P-S125T3-E picture photo
Mfg. Part Number
IL-Z-11P-S125T3-E
Brief Description
CONN HEADER 1.25MM 11POS TIN
Datasheet Download
IL-Z-11P-S125T3-E.pdf
Availability of IL-Z-11P-S125T3-E
QUANTITY
IL-Z-11P-S125T3-E Order Process
Ship out your order
Specifications of IL-Z-11P-S125T3-E
Internal Part NumberEIS-IL-Z-11P-S125T3-E
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions11
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.108" (2.75mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IL-Z-11P-S125T3-E
Related LinksIL-Z-11P, IL-Z-11P-S125T3-E Datasheet, JAE Electronics Distributor
IL-Z-11P-S125T3-E Details Description
Related parts for IL-Z-11P-S125T3-E
IC REG LDO 5V 0.2A 8VSSOP datasheet.pdf
CAP CER 82PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC ANLG CURR/VOLT OUT DVR 20VQFN datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
IC DAC 10BIT SPI/SRL TSOT-23-8 datasheet.pdf
CAP ALUM 39UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 20 CKTS LGT 51 datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 250MA 1.5 OHM datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf