Littelfuse 0MMB015.X
0MMB015.X picture photo
Mfg. Part Number
0MMB015.X
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR 15A 12VDC AUTO RESET
Datasheet Download
0MMB015.X.pdf
Availability of 0MMB015.X
QUANTITY
0MMB015.X Order Process
Ship out your order
Specifications of 0MMB015.X
Internal Part NumberEIS-0MMB015.X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesMINI®
Breaker Type-
Current Rating15A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC12V
Number of Poles1
Actuator TypeAutomatic Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeHolder
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0MMB015.X
Related Links0MMB, 0MMB015.X Datasheet, Littelfuse Distributor
0MMB015.X Details Description
Related parts for 0MMB015.X
MOSFET 2P-CH 12V 4.3A 8-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 56K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 300 I/O 484FBGA datasheet.pdf
EDGEON SQUARE 6 NI .375 CNTR datasheet.pdf
RES SMD 69.8KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
RES 309K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SOLDER datasheet.pdf