Littelfuse 0MRB030.X
0MRB030.X picture photo
Mfg. Part Number
0MRB030.X
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR 30A 12VDC PUSH-RESET
Datasheet Download
0MRB030.X.pdf
Availability of 0MRB030.X
QUANTITY
0MRB030.X Order Process
Ship out your order
Specifications of 0MRB030.X
Internal Part NumberEIS-0MRB030.X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesMRB
Breaker Type-
Current Rating30A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC12V
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeHolder
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0MRB030.X
Related Links0MRB, 0MRB030.X Datasheet, Littelfuse Distributor
0MRB030.X Details Description
Related parts for 0MRB030.X
Connector Quick Connect Receptacle 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 300MA 250 MOHM datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT FC-FC SIMPLEX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2K OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 497MA 750 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125" datasheet.pdf