Littelfuse 0NLN035.T
0NLN035.T picture photo
Mfg. Part Number
0NLN035.T
Manufacturer
Product Category
Electrical, Specialty Fuses
Brief Description
FUSE 35A 250VAC ONE-TIME CLASS K
Datasheet Download
0NLN035.T.pdf
Availability of 0NLN035.T
QUANTITY
0NLN035.T Order Process
Ship out your order
Specifications of 0NLN035.T
Internal Part NumberEIS-0NLN035.T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesNLN
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated250VAC, 250VDC
Current35A
Package / CaseCartridge, Non-Standard
Size / Dimension0.811" Dia x 3.000" L (20.60mm x 76.20mm)
Mounting TypeHolder
Color-
Operating Temperature-
Melting I²t-
DC Cold Resistance-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0NLN035.T
Related Links0NLN, 0NLN035.T Datasheet, Littelfuse Distributor
0NLN035.T Details Description
Related parts for 0NLN035.T
IC REG LDO 5V 1A 8DFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 250MW SOT23 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SC70 datasheet.pdf
RES 562 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.15M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PICO-EZMATE HARNESS FOR VERO 18" datasheet.pdf
5.0MM EURO HEADER VERT ME GRN 9C datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE datasheet.pdf
CAP FILM 0.0027 UF 20% 300 VAC R datasheet.pdf