Littelfuse 0NLN080.V
0NLN080.V picture photo
Mfg. Part Number
0NLN080.V
Brief Description
FUSE ONE TIME FAST ACT 250V 80A
Datasheet Download
0NLN080.V.pdf
Availability of 0NLN080.V
QUANTITY
0NLN080.V Order Process
Ship out your order
Specifications of 0NLN080.V
Internal Part NumberEIS-0NLN080.V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesNLN
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated250VAC, 250VDC
Current80A
Package / CaseCylindrical, Blade Terminals
Size / Dimension1.063" Dia x 3.874" L (27.00mm x 98.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0NLN080.V
Related Links0NLN, 0NLN080.V Datasheet, Littelfuse Distributor
0NLN080.V Details Description
Related parts for 0NLN080.V
TERMINAL BLOCK 5MM HOR 5POS PCB datasheet.pdf
IC LATCH TRANSP OCT D 3ST 20DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 1KV 10A TO263 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC WIRELESS MCU 40HVQFN datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 440MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
TIP SOLDER IRON datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 15ppm 9pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf