Littelfuse 0PAL020.X
0PAL020.X picture photo
Mfg. Part Number
0PAL020.X
Manufacturer
Product Category
Fuses
Brief Description
FUSE AUTOMOTIVE 20A AUTO LINK
Datasheet Download
0PAL020.X.pdf
Availability of 0PAL020.X
QUANTITY
0PAL020.X Order Process
Ship out your order
Specifications of 0PAL020.X
Internal Part NumberEIS-0PAL020.X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFuseology - Introduction to Fuses
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyFuses
SeriesPAL™
PackagingBulk
Fuse TypeAutomotive
Current Rating20A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Response Time-
Package / CaseAuto Link
Mounting TypeHolder
Breaking Capacity @ Rated Voltage-
Melting I²t-
Approvals-
Operating Temperature-
ColorBlue
Size / Dimension-
DC Cold Resistance-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0PAL020.X
Related Links0PAL, 0PAL020.X Datasheet, Littelfuse Distributor
0PAL020.X Details Description
Related parts for 0PAL020.X
OPTOISOLATOR 5KV 2CH DARL 8DIP datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8DIP datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 31 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN SOCKET 60POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 12V 50A 600W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 900MA 270 MOHM datasheet.pdf
PMI HOLDER datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 1.5 UF 10% 250VAC AXIAL datasheet.pdf