Littelfuse 0PAL020.X
0PAL020.X picture photo
Mfg. Part Number
0PAL020.X
Manufacturer
Product Category
Fuses
Brief Description
FUSE AUTOMOTIVE 20A AUTO LINK
Datasheet Download
0PAL020.X.pdf
Availability of 0PAL020.X
QUANTITY
0PAL020.X Order Process
Ship out your order
Specifications of 0PAL020.X
Internal Part NumberEIS-0PAL020.X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFuseology - Introduction to Fuses
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyFuses
SeriesPAL™
PackagingBulk
Fuse TypeAutomotive
Current Rating20A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Response Time-
Package / CaseAuto Link
Mounting TypeHolder
Breaking Capacity @ Rated Voltage-
Melting I²t-
Approvals-
Operating Temperature-
ColorBlue
Size / Dimension-
DC Cold Resistance-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0PAL020.X
Related Links0PAL, 0PAL020.X Datasheet, Littelfuse Distributor
0PAL020.X Details Description
Related parts for 0PAL020.X
MODULE SDRAM DDR 1GB 184DIMM datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 6.3V 20% 2312 datasheet.pdf
CONN HEADER 55POS TYPE C VERT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 3.92 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
SC-SMT 3.81/07/135G 3.2SN BK datasheet.pdf
ANTENNA GPS/GLONASS L1/L2 datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf