Littelfuse 0PTF015BP
0PTF015BP picture photo
Mfg. Part Number
0PTF015BP
Manufacturer
Product Category
Fuseholders
Brief Description
FUSE HOLDER CARTRIDGE PCB
Datasheet Download
0PTF015BP.pdf
Availability of 0PTF015BP
QUANTITY
0PTF015BP Order Process
Ship out your order
Specifications of 0PTF015BP
Internal Part NumberEIS-0PTF015BP
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Circuit Protection
FamilyFuseholders
SeriesPTF
Fuseholder TypeHolder
Fuse TypeCartridge
For Use With/Related Products5mm x 20mm
Fuse Size5mm x 20mm
Number of Circuits1
Voltage-
Current Rating-
Mounting TypePCB
Orientation-
Termination StylePC Pin
Contact Material-
Contact Finish-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0PTF015BP
Related Links0PTF, 0PTF015BP Datasheet, Littelfuse Distributor
0PTF015BP Details Description
Related parts for 0PTF015BP
IC REG CTRLR PWM VM 16DIP datasheet.pdf
IC DAC 8BIT 5V OUT AMP 20-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
POT 10K OHM 1W CERMET LINEAR datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 6W datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
MICRO 25C S 8" YEL JACKP NI datasheet.pdf