Panasonic Electronic Components ERZ-E08F561
ERZ-E08F561 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E08F561
Brief Description
VARISTOR 504V 3.5KA DISC 10.5MM
Datasheet Download
ERZ-E08F561.pdf
Availability of ERZ-E08F561
QUANTITY
ERZ-E08F561 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E08F561
Internal Part NumberEIS-ERZ-E08F561
Hot New Technologies
Standard Package2,500
SeriesZNR®
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)504V
Varistor Voltage (Typ)560V
Varistor Voltage (Max)616V
Current - Surge3.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts350VAC
Maximum DC Volts450VDC
Energy92J
Package / CaseDisc 10.5mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E08F561
Related LinksERZ-E, ERZ-E08F561 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E08F561 Details Description
Related parts for ERZ-E08F561
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 120A TO-220 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
LED BLUE DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-RESET datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
CAP POLYMER 470UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf
RJI CORD 4XAWG22/7ETHERRAIL 1XIP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf