Littelfuse 0RLN035.T
0RLN035.T picture photo
Mfg. Part Number
0RLN035.T
Manufacturer
Product Category
Electrical, Specialty Fuses
Brief Description
FUSE RENEWABLE CLASS H 35A 250V
Datasheet Download
0RLN035.T.pdf
Availability of 0RLN035.T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
0RLN035.T Order Process
Ship out your order
Specifications of 0RLN035.T
Internal Part NumberEIS-0RLN035.T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesRLN
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated250VAC
Current35A
Package / CaseCartridge, Non-Standard
Size / Dimension0.811" Dia x 3.000" L (20.60mm x 76.20mm)
Mounting TypeHolder
Color-
Operating Temperature-
Melting I²t-
DC Cold Resistance-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0RLN035.T
Related Links0RLN, 0RLN035.T Datasheet, Littelfuse Distributor
0RLN035.T Details Description
Related parts for 0RLN035.T
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MULTIVIBRATOR MONOSTABLE US8 datasheet.pdf
IC CONTROLLER HOT SWAP12A 16DFN datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS .100" DUAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T766 datasheet.pdf
2POS.STD.TIMER HSG.MARK II datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15, 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf