Littelfuse 0SOO01.4Z
0SOO01.4Z picture photo
Mfg. Part Number
0SOO01.4Z
Manufacturer
Product Category
Electrical, Specialty Fuses
Brief Description
FUS 125V T/D PLUG 1.4A TYPE S
Datasheet Download
0SOO01.4Z.pdf
Availability of 0SOO01.4Z
QUANTITY
0SOO01.4Z Order Process
Ship out your order
Specifications of 0SOO01.4Z
Internal Part NumberEIS-0SOO01.4Z
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesSOO
Fuse TypeSlow Blow, Time Lag
Voltage - Rated125VAC
Current1.4A
Package / CaseS Type Plug
Size / Dimension-
Mounting TypeHolder
Color-
Operating Temperature-
Melting I²t-
DC Cold Resistance-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0SOO01.4Z
Related Links0SOO, 0SOO01.4Z Datasheet, Littelfuse Distributor
0SOO01.4Z Details Description
Related parts for 0SOO01.4Z
TRANS PNP 25V 3A SOT223 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 400V 3.4A DPAK datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD PROT 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PANEL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 48VOUT 25W datasheet.pdf
4-WALL CONDO HEADER 60CONT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS PIN datasheet.pdf