Littelfuse 0SPF025.HXR
0SPF025.HXR picture photo
Mfg. Part Number
0SPF025.HXR
Brief Description
MIDGET FUSE 1KVDC PCB 25A SOLAR
Datasheet Download
0SPF025.HXR.pdf
Availability of 0SPF025.HXR
QUANTITY
0SPF025.HXR Order Process
Ship out your order
Specifications of 0SPF025.HXR
Internal Part NumberEIS-0SPF025.HXR
SeriesSPF
Fuse TypeCartridge
Voltage - Rated1000V
Current25A
Package / Case5AG, 10mm x 38.1mm
Size / Dimension0.406" Dia x 1.500" L (10.31mm x 38.10mm)
Mounting TypePCB
Color-
Operating Temperature-
Melting I²t1937.43
DC Cold Resistance0.00353 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0SPF025.HXR
Related Links0SPF0, 0SPF025.HXR Datasheet, Littelfuse Distributor
0SPF025.HXR Details Description
Related parts for 0SPF025.HXR
CONN HEADER VERT 10POS PCB TIN datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SRL 250KSPS SC70-6 datasheet.pdf
TERMINAL SOLDER TURRET .082" datasheet.pdf
TERM RING HVY DUTY 16-12AWG datasheet.pdf
RES SMD 24.3K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 65.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
INFRARED M18 PLSTC TB PNP M12 datasheet.pdf
CIR BRKR 5A 32VDC ROCKER datasheet.pdf