Littelfuse 0TLS035.TXL
0TLS035.TXL picture photo
Mfg. Part Number
0TLS035.TXL
Brief Description
FUSE F/A TLE-GRD 35A 170VDC PC M
Datasheet Download
0TLS035.TXL.pdf
Availability of 0TLS035.TXL
QUANTITY
0TLS035.TXL Order Process
Ship out your order
Specifications of 0TLS035.TXL
Internal Part NumberEIS-0TLS035.TXL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated170VDC
Current35A
Package / CaseCylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension0.563" Dia x 1.740" L (14.30mm x 44.20mm)
Mounting TypeBolt Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0TLS035.TXL
Related Links0TLS0, 0TLS035.TXL Datasheet, Littelfuse Distributor
0TLS035.TXL Details Description
Related parts for 0TLS035.TXL
OUTPUT MODULE AC STD 20MA 5VDC datasheet.pdf
IC NTSC/PAL VIDEO DECODER 80TQFP datasheet.pdf
TRANSFORMER AUDIO 250CT/8 IMPED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS M12 5V 36" datasheet.pdf
LED 1" YEL PMI 72V CLR FLAT LEN datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V Y5T RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 15QFN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
CAP FILM 60UF 5% 700VDC RADIAL datasheet.pdf
IC PROM SER C-TEMP 3.3V 44-PLCC datasheet.pdf