Littelfuse 0TLS035.TXLB
0TLS035.TXLB picture photo
Mfg. Part Number
0TLS035.TXLB
Brief Description
FUSE F/A TLE-GRD 35A 170VDC BOLT
Datasheet Download
0TLS035.TXLB.pdf
Availability of 0TLS035.TXLB
QUANTITY
0TLS035.TXLB Order Process
Ship out your order
Specifications of 0TLS035.TXLB
Internal Part NumberEIS-0TLS035.TXLB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated170VDC
Current35A
Package / CaseCylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension0.563" Dia x 1.580" L (14.30mm x 40.13mm)
Mounting TypeBolt Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0TLS035.TXLB
Related Links0TLS03, 0TLS035.TXLB Datasheet, Littelfuse Distributor
0TLS035.TXLB Details Description
Related parts for 0TLS035.TXLB
RES 4.75K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IDC CABLE- AKN20A/ AE20M / APK20 datasheet.pdf
TVS DIODE 160VWM 259VC SMD datasheet.pdf
RES 14.3 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
PANEL SWING PJU 9.64X7.87" datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 619K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MACH SCREW PHIL 10-32 500/PK datasheet.pdf
RES SMD 19.1K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf