Littelfuse 0TLS035.TXLS
0TLS035.TXLS picture photo
Mfg. Part Number
0TLS035.TXLS
Brief Description
FUSE F/A TLECOM 35A 170VDC PC MN
Datasheet Download
0TLS035.TXLS.pdf
Availability of 0TLS035.TXLS
QUANTITY
0TLS035.TXLS Order Process
Ship out your order
Specifications of 0TLS035.TXLS
Internal Part NumberEIS-0TLS035.TXLS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated170VDC
Current35A
Package / CaseRadial Bend Cylinder
Size / Dimension0.562" Dia x 0.944" L (14.28mm x 23.98mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0TLS035.TXLS
Related Links0TLS03, 0TLS035.TXLS Datasheet, Littelfuse Distributor
0TLS035.TXLS Details Description
Related parts for 0TLS035.TXLS
MOSFET N-CH 30V 24A TO-220AB datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 220 OHM 5% 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP CMOS 1.15MHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
RES 2.11K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf