Littelfuse 0TLS100.T
0TLS100.T picture photo
Mfg. Part Number
0TLS100.T
Manufacturer
Product Category
Electrical, Specialty Fuses
Brief Description
FUSE F/A TELE-GARD 100A 170VDC
Datasheet Download
0TLS100.T.pdf
Availability of 0TLS100.T
QUANTITY
0TLS100.T Order Process
Ship out your order
Specifications of 0TLS100.T
Internal Part NumberEIS-0TLS100.T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesTLS
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated170VDC
Current100A
Package / CaseCartridge, Non-Standard
Size / Dimension0.563" Dia x 0.880" L (14.30mm x 22.35mm)
Mounting TypeHolder
Color-
Operating Temperature-
Melting I²t-
DC Cold Resistance-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0TLS100.T
Related Links0TLS, 0TLS100.T Datasheet, Littelfuse Distributor
0TLS100.T Details Description
Related parts for 0TLS100.T
FERRULE WIRE 20AWG ORANGE 100PC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DATA SELECTOR/MUX 16-SOEIAJ datasheet.pdf
CAP CER 36PF 630V NP0 1808 datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 1% 30W datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN HDR 41POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER BLUE datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 20% 250VAC AXIAL datasheet.pdf
LED DRIVER 120W 42800MA 120-277 datasheet.pdf