Bel Fuse Inc. 0ZRB0135FF2E
0ZRB0135FF2E picture photo
Mfg. Part Number
0ZRB0135FF2E
Manufacturer
Product Category
PTC Resettable Fuses
Brief Description
PTC RESETTABLE 30V 1.35A RADIAL
Datasheet Download
0ZRB0135FF2E.pdf
Availability of 0ZRB0135FF2E
QUANTITY
0ZRB0135FF2E Order Process
Ship out your order
Specifications of 0ZRB0135FF2E
Internal Part NumberEIS-0ZRB0135FF2E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
Series0ZRB
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Max30V
Current - Max40A
Current - Hold (Ih) (Max)1.35A
Current - Trip (It)2.7A
R Min/Max0.040 ~ 0.095 Ohm