Bel Fuse Inc. 0ZRB0300FF1A
0ZRB0300FF1A picture photo
Mfg. Part Number
0ZRB0300FF1A
Manufacturer
Product Category
PTC Resettable Fuses
Brief Description
PTC RESETTABLE 30V 3.00A RADIAL
Datasheet Download
0ZRB0300FF1A.pdf
Availability of 0ZRB0300FF1A
QUANTITY
0ZRB0300FF1A Order Process
Ship out your order
Specifications of 0ZRB0300FF1A
Internal Part NumberEIS-0ZRB0300FF1A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Standard Package200
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
Series0ZRB
PackagingBulk
Voltage - Max30V
Current - Max40A
Current - Hold (Ih) (Max)3A
Current - Trip (It)6A
R Min/Max0.020 ~ 0.050 Ohm
Time to Trip10.8s
Package / CaseRadial
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0ZRB0300FF1A
Related Links0ZRB03, 0ZRB0300FF1A Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
0ZRB0300FF1A Details Description
Related parts for 0ZRB0300FF1A
CONN HEADER 3POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V C0G RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 200PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
RES .36 OHM 15W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
FAN CORD CHAIN DAISY 24" W/PLUG datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 768K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.2A 5SOT23 datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 20POS SMT 5MM datasheet.pdf