Bel Fuse Inc. 0ZRF0011FF2B
0ZRF0011FF2B picture photo
Mfg. Part Number
0ZRF0011FF2B
Manufacturer
Product Category
PTC Resettable Fuses
Brief Description
PTC RESETTABLE 60V 0.11A RADIAL
Datasheet Download
0ZRF0011FF2B.pdf
Availability of 0ZRF0011FF2B
QUANTITY
0ZRF0011FF2B Order Process
Ship out your order
Specifications of 0ZRF0011FF2B
Internal Part NumberEIS-0ZRF0011FF2B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Standard Package1,500
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
Series0ZRF
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Max60V
Current - Max3A
Current - Hold (Ih) (Max)110mA
Current - Trip (It)330mA
R Min/Max5.000 ~ 11.00 Ohm
Time to Trip5.5s
Package / CaseRadial, Disc
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0ZRF0011FF2B
Related Links0ZRF00, 0ZRF0011FF2B Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
0ZRF0011FF2B Details Description
Related parts for 0ZRF0011FF2B
IC LEAD-ACID CHARGE MGMT 16-DIP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 6-SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 44 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 2K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP40H/AE40M/X datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 42.2K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CAP CER 2PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 0.25A CST3C datasheet.pdf