Bel Fuse Inc. 0ZRM0100FF1E
0ZRM0100FF1E picture photo
Mfg. Part Number
0ZRM0100FF1E
Manufacturer
Product Category
PTC Resettable Fuses
Brief Description
PTC RESET 1.00A 120VAC/VDC RAD
Datasheet Download
0ZRM0100FF1E.pdf
Availability of 0ZRM0100FF1E
QUANTITY
0ZRM0100FF1E Order Process
Ship out your order
Specifications of 0ZRM0100FF1E
Internal Part NumberEIS-0ZRM0100FF1E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductBel Fuse's PTC Resettable Fuses
Standard Package300
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
Series0ZRM
PackagingBulk
Voltage - Max120V
Current - Max10A
Current - Hold (Ih) (Max)1A
Current - Trip (It)2A
R Min/Max0.180 ~ 0.270 Ohm
Time to Trip15s
Package / CaseRadial
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0ZRM0100FF1E
Related Links0ZRM01, 0ZRM0100FF1E Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
0ZRM0100FF1E Details Description
Related parts for 0ZRM0100FF1E
IC INVERTER 8-INPUT 20SOEIAJ datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG STRAIGHT 32POS W/SCKT datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 20TSSOP datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 90NS 28DIP datasheet.pdf
PLUG 7POS 80 DEG GRY/GRN 2.7-3.9 datasheet.pdf
RES SMD 942K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IGBT 2500V 23A 100W I4-PAK datasheet.pdf
CAP TANT POLY 3.3UF 6.3V 0805 datasheet.pdf