Vishay Semiconductor/Diodes Division 1.5KE30CA-E3/73
1.5KE30CA-E3/73 picture photo
Mfg. Part Number
1.5KE30CA-E3/73
Datasheet Download
1.5KE30CA-E3/73.pdf
Availability of 1.5KE30CA-E3/73
QUANTITY
1.5KE30CA-E3/73 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1.5KE30CA-E3/73
Internal Part NumberEIS-1.5KE30CA-E3/73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesTransZorb®
PackagingTape & Box (TB)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)25.6V
Voltage - Breakdown (Min)28.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp41.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)36.2A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1.5KE30CA-E3/73
Related Links1.5KE30, 1.5KE30CA-E3/73 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
1.5KE30CA-E3/73 Details Description
Related parts for 1.5KE30CA-E3/73
RES SMD 432K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
AMP ANALOG LASER TYPE PNP-OUTPUT datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 300MM BRACKET MOD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
MINITEK HDR datasheet.pdf
CONN FPC VERT 23POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 600 NF 5% 250VDC datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf